SİTEMİM VAR TRAFİKTE YÜZÜNE TEPKİ GÖSTEREMEDİKLERİME :)
                                   GÜZEL HABERLERLE DOLU BİR BAYRAM DİLEĞİ İLE...
Memleketin mühim sorunlarından biri olduğunu düşündüğüm trafik terörüyle ilgili bugün biraz içimi dökmek istiyorum, çünkü çok sinirliyim. Bu acele nedir, çözebilmiş değilim. Siz dünyanın en iyi sürücüsü olun, hiçbir önemi yok. Sabırsız, öfkeli, kurallara uymayan tipler trafikteyse, risk altındasınız.

 Kırmızı ışığın sönüp, sarı ışığın yanmasına müsaade bile etmeden korna basmak, bence kimse kusura bakmasın, ağır ruh hastalığıdır.

Seyir halindeki aracın dibine girmek de, tacizdir. Herkes kaplumbağa hızında gitsin demiyorum. Kurallara uyulsa zaten kaza, bela da olmaz.

Memlekette bir dolu bayan sürücü var artık, yani şaşılacak bir durum yok. Kırmızı ışıkta arabanın içine kafayı uzatıp, arkada oturan çocuğu da görüp yine de sırıtmanın, terbiyesizlik yapmanın gereği yok, güzel kardeşim.

Çevre yolu demek sizin babanızın yolu demek değil, olması gereken hızda giderken arkadan deli gibi korna basmanın pek insanlığa sığan bir davranış olduğunu düşünmüyorum.

Kamyon, tır, otobüs kullanan abilerim, büyüksünüz diye yollar sizin değil, bir sağa, bir sola hunharca atlayıp son hızla gidip, hatalı sollamalara çıkamazsınız, çıkmamalısınız…

İşin ilginç tarafı trafikte, kurallara uymanın adı, “şu kadınlara ehliyet verenin ben…” oluyor.

Bak bayram geldi güzel abim, güzel kardeşim. Yollar sevdiklerine kavuşmak isteyen insanlarla dolu. Kaza haberleriyle dolu programları seyredip, üzülmeyelim bu bayram.

Ekstra çaba sarf etmene gerek yok, kurallara uy, yeterli.

Herkese mutlu, huzurlu, şeker tadında bir bayram geçirmesini diliyorum.
SİTEMİM VAR TRAFİKTE YÜZÜNE TEPKİ GÖSTEREMEDİKLERİME :) SİTEMİM VAR TRAFİKTE YÜZÜNE TEPKİ GÖSTEREMEDİKLERİME :) Reviewed by Bir Anne Bir Kadın on Haziran 23, 2017 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Öne Çıkan Yayın

ATATÜRK OLMAK

ATATÜRKOLMAK Başlık Atatürk Olmak ama kitabın özü Atatürk gibi muhteşem bir insan olmak, doğru yolda ilerlemek önem...

Bir Anne Bir Kadın

Image Link [https://www.facebook.com/birannebirkadin.blogspot.com.tr/photos/a.1750698125252871.1073741826.1750697121919638/1750698131919537/?type=1&theater] Author Name [Bir Anne Bir Kadın] Author Description [Çocuklarınızın zeki olmasını istiyorsanız, onlara masal anlatın.Daha da zeki olmasını istiyorsanız, daha çok masal anlatın. "ALBERT EINSTEIN"] Twitter Username [Sora Templates] Facebook Username Sora Templates] GPlus Username [104219125408123734587] Pinterest Username [Sora Templates] Instagram Username [Sora Templates]