SEVGİLİ YENİ YIL


Yılın son kahvesi, son çayı, son iş günü, yeni yılın ilk iş günü, ilk kahvesi, ilk gezmesi paylaşımları bitti. 1 günlüğüne her şeyi unuttuk ve umut dolu saatler geçirdik. Neler götürdün 2017, neler getireceksin 2018 demeyi bu konuda da uzun uzun yazmayı, düşünmeyi istemiyorum. 2017 neler götürmüş umurumda bile değil… Ben koca yıl neler başarmışım, kimlere destek olmuşum, kimlerle yeni dostluklar kurmuşum, kimlerin yaptığı işlere hayran kalmışım, ailem için neler yapmışım ve en önemlisi oğluma katkım ne olmuş, işte bunlar çok önemli benim için. İnsan sadece kendisi için yaşayınca değil de başkaları için hatta hiç tanımadığı insanlar için de bir şeyler yapınca inanılmaz huzur doluyormuş. Başkaları için de çalışmayı deneyin, kaybedecek bir şey yok merak etmeyin.

Bana geçen yılların kazandırdığı en büyük tecrübe; yüzü gülen, her daim kahkahaları havada uçuşan insanların içinde büyük hüzünlerin olduğu, çok zengin, sağlığı yerinde insanların ne sıkıntısı olacak ki hali vakti yerinde sağlığı da yerinde dediğim anda büyük sıkıntılarının olduğunu ama kimsenin fark edemediğini, ıyyy ne gıcık, ne egolu diye düşündüğüm insanların ne kadar samimi ne kadar düzgün insanlar olduğunu, canım dediklerim arkamdan vurdu arabeskine hiç girmeyeceğim çünkü her insanı hayatının temelinde vardır bu ve illa ki bizim için de birileri aynı şeyleri düşünüyordur, yani üzgünüm ama hiçbirimiz masum değiliz dostum. Sosyal medyada paylaşılan fotoğraflardaki gülümsemeler, samimiyetler sahte diye düşünenlerin tepkilerini özellikle takip ettiğim yazarların paylaşımlarının altında görüyorum. Üzüntümüz, sıkıntımız mahremimizdir diye bilirim. Ağlarken, kocanla kavga ederken, iş yerinde en sıkıntılı anında fotoğraf çekip paylaşmanı istiyor gibi alemJ Gülse Birsel ve Şener Şen bu konuyu muhteşem yorumlamış.

Beyin dediğin bir buçuk kiloluk bir yağ ve su karışımı, ciddiye alma. Yüzün gülünce beyin hemen ona kanıyor, işler yolunda zannediyor. Saf saf basıyor serotonini. Ota böceğe gül! Hiçbir işe yaramasa, en azından mahallede, vaay, işi gücü yolunda galiba derler, havan olur.

Gülse BirselHiç kimseye acınızı göstermeyin.
Çünkü; ateşinize kimin odun atacağını bilemezsiniz.

Şener ŞenÇok önemli değerlerimiz var, kaybetmememiz gereken; saygınlık, onur, erdem gibi…Tertemiz bir yıl olsun; tepkilerimizi sadece sosyal  medyadan değil, fiili olarak da gösterebildiğimiz, boşa konuşmayıp, bol okuyarak, cehaleti yenebildiğimiz, eğitimde çığır açtığımız, ve en önemlisi şehit haberleriyle uyanmadığımız, tecavüz, çocuk istismarları duymadığımız gerçek bir temiz yıl…
SEVGİLİ YENİ YIL SEVGİLİ YENİ YIL Reviewed by Bir Anne Bir Kadın on Ocak 05, 2018 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Öne Çıkan Yayın

ATATÜRK OLMAK

ATATÜRKOLMAK Başlık Atatürk Olmak ama kitabın özü Atatürk gibi muhteşem bir insan olmak, doğru yolda ilerlemek önem...

Bir Anne Bir Kadın

Image Link [https://www.facebook.com/birannebirkadin.blogspot.com.tr/photos/a.1750698125252871.1073741826.1750697121919638/1750698131919537/?type=1&theater] Author Name [Bir Anne Bir Kadın] Author Description [Çocuklarınızın zeki olmasını istiyorsanız, onlara masal anlatın.Daha da zeki olmasını istiyorsanız, daha çok masal anlatın. "ALBERT EINSTEIN"] Twitter Username [Sora Templates] Facebook Username Sora Templates] GPlus Username [104219125408123734587] Pinterest Username [Sora Templates] Instagram Username [Sora Templates]