EV Mİ TAŞIYORSUNUZ? ÖYLEYSE YIKIN BÜTÜN KURALLARIEv taşımaya karar verdiğiniz gün derin bir nefes alıp basın kahkahayı sonra yola devam edin derimJ.
                                   


Yeni bir eve taşınma şartları arasında yıpranan sinirlerle birlikte çocuğun halini sormayın gitsin. Yıktık bütün kural kaideyi. Eşya taşınırken haliyle deli bir merak içerisinde oluyor ufaklık. Taşındığımız konusunda hemfikir ama o karmaşadan tek memnun olan da Göktuştu, çünkü o karışıklığı avantaja çevirdi. Ara ara ortadan yok olan oyuncaklarının hepsi dağılmaya hazır önündeydi, çizgi film seyretmesine mani olamayacak kadar yoğundu herkes, merak uyandıran bütün ev eşyaları elinin altındaydı.

Nakliye ve taşıma için gelen kişilerin neden bizim eşyalarımıza dokunduğuna biraz takıldı. Eşyaların hepsini bizim taşıyabileceğimizi düşündü. Neyse düzgün birkaç açıklamayla kapattık konuyu.

Bizim hayatımızda bazı zamanlar Göktuğu kuralsız bıraktığımız bazı dönemler oluyor mecburiyetten. Bunun iyi yönleri de oluyor, kötü yönleri de oluyor. İyi yönü şu ki normal zamanda bütün odak noktam Göktuğ da oluyor ve sanırım çocuk bunun fazlasıyla farkında ve kullanıyor. Ben tuvaleti geldiği zaman oyuna dalıp kendini tuttuğu için sık sık sorgulama gereği duyuyorum. İlgilenmediğim zaman da vakti gelince kendisi gittiğini gördüm. Karnı acıktığı zaman başının çaresine bakmaya çalıştığını fark ettim ve yemek problemi olan bir çocuk olan Göktuğ’un acıktım demesi bizim için bir mucize niteliğindeydi.

Sizin evin içindeyken el bebek gül bebek baktığınız tertemiz tuttuğunuz eşyalar taşıma aşamasında paldır küldür düşebilir, beyaz derili koltuklarınızın derisi parçalanabilir, buna karşılık taşıma görevlisi arkadaş “amaaan boşverin o kadarı zaar etmez” diyebilir, sizin boş olan evi döne dolaşa temizledikten sonra taşıma aşamasında herkes ayakkabılarıyla girebilir, bu sırada ilgilenemediğiniz için vicdan azabı çektiğiniz çocuğunuz da keyifle çizgi film izleyebilir saatlerce. Sakin olun.

·         Evi taşımadan 1 gün önce mutlaka banyosunu yaptırın, çünkü bir süre kıyafeti çıksa havlusu çıkmayabiliyor hemen çantalardan.

·         1 haftalık bir tatile gidiyormuş gibi düşünüp bir valiz hazırlamalı aksi takdirde bizim gibi perişanları oynar.

·         Taşındığınız gün ilk önceliğiniz oyun oynaması için bir alan açıp toparlamak olsun. Yoksa ayvayı yediğinizin resmi durumudur.

·         Karışıklığın içinde insanın sinirleri fazlasıyla bozulabiliyor, bunu çocuğa yansıtırsanız eve alışıp sevmesi zaman alabilir.

Ev taşıma, yerleşme aşaması bitince en güzel şey belki de sanki yeni bir hayata başlıyormuş gibi hissetmek. İlk önce taşınmadan önce evi toplamak için geçen zaman, sonra taşı, yerleştir derken bitinceye kadar geçen zaman, yoğun yorgunluk ve koşuşturmaca… Birden normal hayata ayak uydurmakta zorluk çekebiliyor insan.

Neyse bütün bu olanlara pozitif bakalım yine de, çok şükür bu koşturmacanın altından kalkacak manevi güce sahibiz.
EV Mİ TAŞIYORSUNUZ? ÖYLEYSE YIKIN BÜTÜN KURALLARI EV Mİ TAŞIYORSUNUZ? ÖYLEYSE YIKIN BÜTÜN KURALLARI Reviewed by Bir Anne Bir Kadın on Temmuz 20, 2017 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Öne Çıkan Yayın

ATATÜRK OLMAK

ATATÜRKOLMAK Başlık Atatürk Olmak ama kitabın özü Atatürk gibi muhteşem bir insan olmak, doğru yolda ilerlemek önem...

Bir Anne Bir Kadın

Image Link [https://www.facebook.com/birannebirkadin.blogspot.com.tr/photos/a.1750698125252871.1073741826.1750697121919638/1750698131919537/?type=1&theater] Author Name [Bir Anne Bir Kadın] Author Description [Çocuklarınızın zeki olmasını istiyorsanız, onlara masal anlatın.Daha da zeki olmasını istiyorsanız, daha çok masal anlatın. "ALBERT EINSTEIN"] Twitter Username [Sora Templates] Facebook Username Sora Templates] GPlus Username [104219125408123734587] Pinterest Username [Sora Templates] Instagram Username [Sora Templates]