KADINLAR GÜNÜ
BEN KADINIM. HAKLARIMI ÇOK İYİ BİLEN AMA BELKİ DE TAMAMINI KULLANAMAYAN BİR KADIN. ÇALIŞAN, ÖZGÜRCE KAHKAHA ATAN, TRAFİKTE DİREKSİYON BAŞINDA,  İŞ YERİMDE SORUMLULUKLARINI BİLEN, YERİ GELDİĞİNDE FABRİKADA İŞÇİLERİN ARASINDA İŞİNİ TAKİP EDEN, YERİ GELDİĞİNDE YURTDIŞINDA, AİLESİNDEN UZAKTA BAŞARMASI GEREKEN İŞLERİN PEŞİNDE OLAN BİR KADIN. KİMSENİN EN UFAK OLUMSUZ BİR CÜMLESİNE BİLE ALDIRIŞ ETMEYEN, KENDİYLE HER ZAMAN GURUR DUYAN BİR KADINIM HEM DE. HERGÜN BİRÇOK KADININ ŞİDDET GÖRDÜĞÜ, TECAVÜZE UĞRADIĞI, EVLADINDAN KOPARILDIĞI, İŞKENCELERLE ÖLDÜRÜLDÜĞÜ BİR TOPLUMDA KADIN OLARAK DAHA DİK DURARAK GURURLUYUM. EVDE, İŞTE, YURTDIŞINDA, FABRİKADA, TRAFİKTE, TOPLUMDA BİR KADIN AMA HERŞEYDEN ÖNCE BİR ANNE BİR KADINIM.

HER ŞEHİRDEN, HER SEKTÖRDEN KADINLARA “ BUGÜN SESİMİZİ DUYURALIM, NE MESAJ VERMEK İSTERSİNİZ DEDİM” BUYRUN BİRBİRİNDEN GÜZEL MESAJLARA.HANDAN AKBENİZ - VEFAKAR BİR ANNE(BENİM ANNEM)

ANNEMİ BEN ANLATMAK İSTEDİM. BEN BURADAN KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLAMAK İSTEDİM. HERKESİN KENDİ ANNESİ EN ÖZEL KADINDIR HAYATINDA. BENİM ANNEM DE ÖYLE. HAYATIMDAKİ EN ÖZEL KADIN, EN ÖZEL İNSAN, EN VEFAKAR ANNE. BANA KATTIĞI HER DEĞER İÇİN, HASTAYKEN BAŞIMDA DURDUĞU HER AN İÇİN, BENİMLE AĞLAYIP BENİMLE GÜLDÜĞÜ İÇİN, GÜZEL YEMEKLERİ İÇİN, SAÇINI EV HANIMI OLARAK BİZLER İÇİN SÜPÜRGE ETTİĞİ İÇİN, HALA  EVLİ ÇOCUKLARINA VE EŞİNE FAYDALI OLMAK İÇİN ÇALIŞTIĞI İÇİN VE HERŞEY İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM. KADINLAR GÜNÜN KUTLU OLSUN GÜZEL KADIN.


 SEVGİ AZAKLI – EV HANIMI ( BENİM ANNEM 2 J )

HER ANNE ÖZELDİR, HER ANNE GÜZELDİR. AMA HER ANNEANNE HER BABAANNE DAHA GÜZEL OLUYORMUŞJ  SÜPER BABAANNELİĞİN İÇİN, BANA GÜZEL, SAYGILI, ÇALIŞKAN BİR EŞ YETİŞTİRDİĞİN İÇİN SONSUZ TEŞEKKÜRLER. KADINLAR GÜNÜN KUTLU, MUTLU OLSUN.SERPİL SEZER - MODELİST

BU FOTOĞRAF(SOLDAKİ) ASLINDA BİRÇOK ŞEYİ ANLATIYOR. HEM ÇALIŞMAK HEM ANNE OLMAK ÇOK ZOR AMA ÇOK DA GÜZEL. İŞ YERİNDE BAŞARILI BİR ÇALIŞAN OLMAYA, ÇALIŞIRKEN EVDE İYİ BİR ANNE, EŞİNE KARŞI DA İYİ BİR EŞ OLMAK BAŞARI İSTEYEN BİR DURUM VE BUNUN İÇİN EV HANIMLARINA NAZARAN İKİ KAT EFOR SARF ETTİĞİMİZİ DÜŞÜNÜYORUM. BENİM BİR TESPİTİM VAR ÇALIŞAN ANNELERE KARŞI; EVİN TEMİZSE, YEMEĞİN VARSA ÜTÜN BEKLER, ÜTÜ VE ÇAMAŞIRLAR YIKANMIŞSA YEMEK YOKTUR, HERŞEY TAMAMSA SAÇIN BERBATTIR, HERKES MUTLUYSA SEN YORGUNSUNDUR. HEP YETMEDİĞİNİ, YETİŞEMEDİĞİNİ DÜŞÜNÜRSÜN AMA BAZEN DE KENDİNİ ONURE EDİP BURNUN HAVADA YOK YA BEN ÇOK BAŞARILIYIM, ÇALIŞIYORUM, HER İŞİMİ YAPIYORUM DİYE BİR EGOYA DA BÜRÜNÜRÜZ. BAZEN O KADAR DA OLSUN AMAJ  EVET BİZ ÇALIŞAN ANNELER ÇOCUKLARIMIZA DAHA İYİ GELECEK VEREBİLMEK İÇİN ÇABA SARF EDERKEN ASLINDA NEYİN DOĞRU OLDUĞUNA KARAR VEREMEMİŞ DURUMDAYIZ NE DE OLSA ANNEYİZ KALBİMİZİN TENHA KÖŞELERİNDEN BİR SES KEŞKE ÇOCUĞUMUZUN HER ANINDA YANINDA OLSAYDIM, ONU KENDİM BÜYÜTSEYDİM DİYOR. ÇALIŞAN, EV HANIMI OLAN BÜTÜN EMEKÇİ KADINLARIMIZIN KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLARIM.


DENİZ ÇEKDEMİR

( MESLEK KISMINA NE YAZALIM DEDİM; YAZAR YAZ, BESTSELLER LARI VAR YAZ DEDİ, NEDEN BİLİYOR MUSUNUZ DÜŞÜNCELERİNİ ÇOK ÖZGÜRCE BELİRTEN BİR KADIN OLDUĞU İÇİN. DENİZ ŞAKA YAPTI AMA BEN EKLİYORUM. YAZAR YAZARJ )

KADIN OLDUĞU İÇİN KENDİNİ HEP EKSİK HİSSETTİRİLEN, HORLANAN, AŞAĞILANAN, NEDEN SESLİ GÜLÜYORSUN DİYE GÖZLERİYLE DÖVEN ÖKÜZLERE TAHAMMÜL EDEN, ETEK BOYUNA KARIŞIP DA SANKİ SÜNNETİ BİLİP DE YAPIYORMUŞ GİBİ BEŞ KARIŞ MODA SAKALI UZATAN NAMUS BEKÇİLERİNE KATLANAN, İYİ AMAN EN FAZLA LAF ATTILAR BİRŞEY YAPMADILAR DEYİP O ISSIZ YOLU KİM BİLİR KAÇ DEFA ÜÇ İHLAS BİR FAİTHA OKUYARAK YÜRÜMEK ZORUNDA KALAN, RUJ SÜRME TAHRİK OLUYORUM, TOPUKLU GİYME FENA OLUYORUM, BU KOKU NE DEYİP KADINI CİNSEL OBJE OLARAK GÖRENLER YÜZÜNDEN İŞ HAYATINDA ERKEK SİLÜETİ KADIN MODASI YARATANLARA UYMAK ZORUNDA KALAN, SEN ANASIN NE GİYİNİP SÜSLENMESİNDEN BAHSEDİYORSUN DEYİP ANALIK HAKKINI, KUTSALLIĞINI BU ZANNEDEN ÖKÜZLERİN EŞİ OLMAK ZORUNDA KALAN, AKŞAMA KADAR EVDE YAN GELİP YATIP DA KADININ GETİRECEĞİ ÜÇ KURUŞLA DA ZIKKIMLANAN AYYAŞLARA SABIR GÖSTEREN, SEN YAPAMAZSIN SEN EDEMEZSİN SEN BİLMEZSİN, TEK BAŞINA GİDEMEZSİN GİBİ BEYLİK DEĞİL DE SÖZDE DELİKANLILIK LAFLARI EDENLERE BOYUN EĞMEK ZORUNDA KALAN, MEDENİYETİMİZLE, KÜLTÜRÜMÜZLE, DİNİMİZLE, ÖRF VE ANNEANNELERİMİZLE ALAKASI OLMAYAN, SAPIK, SÖZDE DELİKANLI, YİĞİTLİKTEN, MERHAMETTEN, EFENDİLİKTEN, SAYGIDAN EN ÖNEMLİSİ SEVGİ VE SADAKATTEN MAHRUM ERKEKLERE TAHAMMÜL ETMEK ZORUNDA KALDIĞIMIZ BU DÜNYADA KADIN OLMAK ZOR ZANAAT. DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN MU BİLEMEDİM, MUTLU OLAYDI EN AZINDANL


 PINAR YETKİN – YAŞAM KOÇU ŞENAY YETKİN- BAYAN KUAFÖRÜ ( ANNE-KIZ)

EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜNÜZÜ KUTLUYORUM. İLK ÖNCE CANIM ANNEMİN SONRA DİĞER ANNELERİN VE KIZLARININ. YENİ NESİLİ YETİŞTİREN VE BU GÜZEL VARKLIKLARA VERİLEN DEĞER, ÖNEM VE HASSASİYETLE KUTLUYORUM. İYİ Kİ VARSINIZ GÜZELLİKLER.ASİYE ÇEKİÇ – KREŞ MÜDÜRÜ ( NAM-I DEĞER MÜDÜR ÖĞRETMEN)

İYİ Kİ KADINIM, İNCE FİKİRLİ VE DETAYLI DÜŞÜNÜP BAKTIĞIMDA SADECE GÖRÜNENİ DEĞİL ALTINDA YATAN NEDENİ VE İMA EDİLENİ BİLE ANLAYABİLME YETENEĞİM VAR. DUYGULARIMLA HAREKET EDEBİLİYORUM VE VİCDANLIYIM... VE İYİ Kİ KADINIM BU HAYATTA BİRİLERİNİN BANA İHTİYACI OLDUĞUNU BİLEREK YAŞIYORUM. İYİ Kİ KADINIM BİRŞEYLER BEN OLMADAN EKSİK…


GÖZDE BULUT 
(KIZINDAN ÖNCE MAĞAZA MÜDÜR YARDIMCISI-KIZINDAN SONRA ANNE)

ÇALIŞAN BİR EŞ OLARAK BAŞLAYAN SERÜVEN, 9 AY İKİ KİŞİ OLARAK DA ÇALIŞMAYA DEVAM ETTİ,  AYNI ZAMANDA ANNELİĞE ALIŞMA SERÜVENİYMİŞ . HAYAT, HEM KENDİNE, HEM SENDEN BESLENEN BEBEĞİNE YETMEYİ VE EVİNE, KOCANA YETİŞMEYİ ÖĞRETİYORMUŞ. ŞU AN BİLE KUCAĞINDA SENİ EMEN BİR YAVRUYLA FIRSATTAN İSTİFADE BİRKAÇ SATIR YAZMAYA ÇALIŞMAKMIŞ KADIN OLMAK ANNE OLMAK. BEN DAHA 8 AYLIK BİR ANNEYİM. ANNEM DERDİ DE İNANMAZDIM, ANNE OLUNCA ANLIYORMUŞSUN GERÇEKTEN. ÇALIŞMAYA DEVAM EDERİM DERKEN BIRAKMAK, AYRILMAK ZORMUŞ. ÇALIŞMAK DA LAZIMDI AMA EN AZINDAN 2 SENE ALLAHIN VERDİĞİ SÜTÜ DOYA DOYA EMSİN DE İSTİYORDUM. 2 SENE DAYANIP FEDAKARLIK YAPIP BAŞKA ŞEYLERDEN, SÜTTEN ÖDÜN VERMEMEK LAZIMDI BENİM İÇİN. ELBET HERKESİN KENDİNE GÖRE SIKINTISI OLACAKTIR AMA BEN FEDAKAR BİR ANNE, BİR EŞ, FEDAKAR BİR EV HANIMI OLABİLİRİM DİYE DÜŞÜNÜYORUM. ANNELİK VE KADINLIK ZOR ZANAAT. BU SEBEPLE BÜTÜN KADINLARIN BU GÜZEL GÜNÜNÜ KUTLUYORUM.


DUYGU AKBENİZ - EV HANIMI

YENİ ANNE OLMUŞ BİR KADIN OLARAK, DAHA TEMİZ DAHA GÜZEL BİR DÜNYADA ÖZGÜR YAŞAYABİLMEK DİLEĞİYLE... TÜM KADINLARIN KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLARIM. HİLAL KÖSE- GERBER OBERATÖRÜ

ÇALIŞAN KADIN DEMEK BİR ÇOK PARÇAYA BÖLÜNMEK ZORUNDA OLMAK DEMEK. ASLINDA HEM İŞİNİ EN İYİ ŞEKİLDE YAPMALISIN HEM EVE GELDİĞİNDE ÇOK İYİ BİR EV HANIMI OLMALI VE ÇOK İYİ BİR ANNE OLMALISIN. ÇALIŞAN KADINLAR HER ZAMAN FEDAKARDIRLAR, EN SON VAKTİ KENDİLERİNE AYIRIRLAR. EN GÜZELİ DE HAYATA HEP POZİTİF BAKMAKTIR. KISACASI ÇALIŞAN DEMİR PAS TUTMAZ DİYORUM ARKADAŞLAR. KADINLAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN.


DAMLA COŞGUN – ANAOKULU ÖĞRETMENİ

KADINA SEVGİ; TOPLUMA SEVGİ, ÇOCUĞA SEVGİ, İNSANLIĞA SEVGİDİR. 8 MART DEĞİL HER GÜNÜN BİZE ÖZEL VE KUTLU OLDUĞU NİCE GÜNLER DİLERİM.


HÜSNİYE AKDAĞ – EV HANIMI, ASKER EŞİ

HEM ASKER EŞİ HEM DE EV HANIMI OLMAK ASLINDA ÇOK DA KOLAY DEĞİL. İLK ÖNCE HER KADIN GİBİ ASLİ GÖREVİMİZ OLARAK GÖRDÜĞÜMÜZ İŞLER VAR YAPILMASI GEREKEN AMA BUNA BİR DE DOĞUDA OLMAK VE ASKER EŞİ OLMAK EKLENİNCE SANIRIM BİRAZ DAHA FAZLA YÜKÜNÜZ ARTIYOR. FİZİKSEL YÜKÜMLÜLÜĞÜN YANINDA İŞİN İÇİNE BİR DE PSİKOLOJİK YÜKÜMLÜLÜ GİRİYOR. EVDE HEM ANNE HEM DE BABA OLMAK GEREKİYOR YERİ GELİNCE. HELE Kİ BENİM GİBİ HİPERAKTİF BİR ÇOCUĞA SAHİPSENİZ ÇELİK GİBİ SİNİRLERE SAHİP OLMANIZ GEREKİYOR. EŞİNİZ GÖREVE GİDİNCE ALACAĞINIZ HABERLER KARŞISINDA MERHAMETLİ OLMAYI ÖĞRENİYORSUNUZ. ELEKTRİK SİGORTALARI YANINCA NASIL TEPKİ VERMENİZ GEREKTİĞİNİ EVİN VE ÇOCUKLARIN GÜVENLİĞİNİ ALMAYI ÖĞRENİYORSUNUZ. KOCANIZLA BİRLİKTE VURUCU, DELİCİ ALETLERİN SİZİ NASIL KORUYACAĞINI NASIL NİŞAN ALINCAĞINI EMNİYETİ ÖĞRENİYORSUNUZ. DIŞARI ÇIKTIĞINIZDA YANINIZDAN GEÇEN KİŞİNİN SİZE VEYA ÇOCUĞUNUZA ZARAR VERME İHTİMALİNİ HESAPLAMAYI ÖĞRENİYORSUNUZ. VELHASIL KELAM AZİZİM HEM KADIN, HEM ASKER EŞİ, HEM DE DOĞUDA OLUNCA ÖĞRENİYORSUNUZ DA ÖĞRENİYORSUNUZ. BÜTÜN KADINLARIN KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLUYORUM.


NEZAHAT HANCIOĞLU ÇAYLI – İHRACAT SORUMLUSU

ÇALIŞAN BİR ANNENİN KIZIYDIM BEN. HER AKŞAM SAAT 18.00 DA KAPI ZİLİ ÇALAR VE ANNEM GELİRDİ. BİR YANDAN BİZİMLE İLGİLENMEYE, BİR YANDAN DA YEMEK YAPMAYA ÇALIŞIRDI. NE ZORDU KADIN OLMAK. HELE Kİ ÇALIŞAN BİR KADIN OLMAK… AMA ZOR ŞEYLERİ BAŞARMAK ZATEN BİZİM DOĞAMIZDA VAR ÖYLE DEĞİL Mİ? ARADAN YILLAR GEÇTİ, ŞİMDİ BEN DE ÇALIŞAN BİR KADIN VE ANNE ADAYI OLARAK HEM İŞİMİN HEM EVİMİN BAŞINDAYIM. ZORLANIYOR MUYUM? EVET! AMA BU YILDIRICI OLAMIYOR. ÇÜNKÜ GÜNÜN SONUNDA, GERİYE DÖNÜP BAKTIĞIMDA ANNEMLE, KENDİMLE VE TÜM KADINLARLA GURUR DUYABİLİYORUM. ÇÜNKÜ ÇALIŞSIN, ÇALIŞMASIN DUYGUSAL VE BEDESEL GÜÇLÜKLERİN HAKKINDA GELEBİLEN KADINLAR OLMAK PAHA BİÇİLEMEZ. KIZIM VE GELECEĞİN TÜM KADINLARINA BUGÜNÜN KADINLARI OLARAK SAĞLAM VE GÜÇLÜ BİR YER BIRAKABİLMEK UMUDUYLA, HEPİMİZİN KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN.SEDA POSTALCIOĞLU – SATIŞ DESTEK UZMANI

ÇALIŞAN BİR ANNE, BİR KADIN OLARAK ŞUNU SÖYLEYEBİLİRİM Kİ; İLK BAŞLARDA BEN DE VİCDAN AZABI ÇEKEN ANNELERDENİM. AMA BUNU ATLATMAM ÇOK KISA SÜRDÜ, KABUL ETTİM KÖTÜ BİRŞEY YAPMADIĞIMI. AKŞAMA KADAR TABİ Kİ ONUNLAYIM DÜŞÜNCELERİMLE, YEMEĞİNİ YEDİ Mİ BUGÜN NELERİ KEŞFETTİ, UYKUSU OLDU MU, BELKİ DE EMEKLEME AŞAMASINA BİLE GEÇMİŞTİR DÜŞÜNCELERİYLE BİR İŞ GÜNÜNÜ TAMAMLARKEN BULUYORUM KENDİMİ. SANMAYIN Kİ BU DÜŞÜNCELER ÇALIŞMAMI ETKİLİYOR. HAYIR TABİ Kİ DE AKSİNE DAHA KEYİFLİ ÇALIŞIYORUM.
BENCE ÖNEMLİ OLAN ÇALIŞAN BİR ANNENİN DEĞERLİ OLDUĞUNU ÇOCUĞUNA HİSSETTİRİP, ONA ÖRNEK OLABİLDİĞİNDE MUTLU OLMASI GEREKTİĞİNE İNANIYORUM. YAPMAM GEREKEN TEK ŞEY EVE GELDİĞİMDE ONUNLA ÇOK ZAMAN GERÇİMEK DEĞİL, KALİTELİ ZAMANI GEÇİREREK ONUN GELİŞİMİNDE FAYDALI OLABİLMEM, DEĞERLİ OLDUĞUNU HİSSETTİRİP DİKKATİMİN TAMAMEN ONDA OLDUĞUNU FARKETTİREBİLMEM ÇÜNKÜ O GERİYE KALAN ZAMANIMIZIN İÇERİSİNDE YEMEK YAPMAK, ÇAMAŞIR, BULAŞIK GİBİ BİR SÜRÜ GÖREVLERİMİZ DE VARJ ÇALIŞAN BİR ANNE OLARAK İLK ENDİŞELERİNİZİN ÇOCUĞUMA YETEMEZSEM, İLGİLENEMEZSEM VE BU YÜZDEN GELİŞİM VE SOSYAL AÇIDAN PROBLEM YAŞAR MI Kİ SORULARINI BEN DE KENDİME ÇOK SORDUĞUM İÇİN ARAŞTIRDIM Kİ BİLİM ANNELERE ÖZELLİKLE ÇALIŞ DİYORJ PSİKOLOJİK VE SOSYAL GELİŞİMİNDE KESİNLİKLE OLUMSUZ BİR ETKİSİ YOKMUŞ, İSPAT EDİLEMEMİŞ J HATTA ÇOCUKLARININ OKULDA VE SOSYAL ALANDA BAŞARILI OLDUKLARI ORTAYA ÇIKMIŞ.
BİR KADIN OLARAK, ÇALIŞAN BİR ANNE OLARAK KADINLAR GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN.

 ZEYNEP UYAN – SATIŞ TEMSİLCİSİ

DOĞARKEN BAŞLAR ÇİLESİ KADININ. ÖNCE DERİN BİR SESSİZLİK… BİRAZ BÜYÜDÜĞÜNDE ÖZELLİKLE İLK ÇOCUKSA EV İŞLERİNİN AĞIR YÜKÜ, KÜÇÜCÜK BEDENİNİN ÜSTÜNE YIKILIR. BÜYÜDÜĞÜNDE EKSİK ETEK, SAÇI UZUN AKLI KISA GİBİ TABİRLER YAPIŞTIRILIR. BEN BURADAN BABALARA SESLENİYORUM; SİZİ DE YETİŞTİREN BİR KADIN UNUTMAYIN Kİ, KADIN MUTLUYSA HERKES MUTLU, DÜNYA MUTLU GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN.
CEMİLE ÇETİN
BAŞBAKANLIK BASIN HALKLA İLİŞKİLER MÜŞAVİRİ   

KADIN HERŞEYDİR. AYNI ANDA BİRÇOK ŞEYİ YAPABİLENDİR VE ZANNEDİLDİĞİNDEN DAHA GÜÇLÜDÜR. HER KADININ İÇİNDE BİR CEVHER YATAR. ÜRETKENDİR, MERHAMETLİDİR KADIN. DÜNYAYI KADINLAR YÖNETSEYDİ BELKİ DE SAVAŞLAR OLMAZDI. SADECE BUGÜN DEĞİL HER DAİM ANLAŞILABİLMEK VE DEĞER GÖRMEK İSTİYORUZ. KADINLAR GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN.
SELİN MERYÜZ – MUHASEBECİ

KORKMAYIN, BOYUN EĞMEYİN, BEDENİNİZİ VE BENLİĞİNİZİ KAYBETTİRMEYİN, BAŞINIZ HER ZAMAN DİK DURSUN. KADINLAR GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN.


 ELİF ZONTUR - MUHASEBECİ

KİMSENİN IŞIĞIMI KÖRELTMESİNE İZİN VERMEYECEĞİM. BEN IŞIĞIM…BEN SEVGİYİM… BEN HUZURUM… BEN BOLLUK, BEREKETİM… BEN KADINIM…
DÜNYA KADINLAR GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN.


NURCAN AKKAYA(SOLDAKİ) – APARTMAN GÖREVLİSİ

HER YER KADINLA GÜZELDİR. KADIN HER YAŞTA GÜZELDİR. UMUTLA BAKMALI DÜNYAYA. BİZ KADINIZ, EMEKÇİYİZ. DÜNYA KADINLAR GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN.


DERYA SÜRMEN – MALİYE GELİR UZMANI

KADIN OLMAK; EŞ OLABİLMEKTİR, ANNE OLABİLMEKTİR, SEVMEK SEVİLMEKTİR, GÜÇLÜ OLABİLMEKTİR, HERŞEYE RAĞMEN AYAKTA KALABİLMEKTİR… KADIN OLMAK; ÇOCUĞUN İLE ÇOCUK OLMAKTIR, ÇOCUĞUNUN AYNASI OLMAKTIR. O KONUŞMADAN BAKIŞLARINDAN ANLAMAKTIR. KADINLAR GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN.


NURCAN DOĞAN – EV HANIMI

SEVDİKLERİNİZE GÜL VERİN, SEVMEDİKLERİNİZE GÜLÜVERİNJ SEVİLEN KİŞİLERİN HER ZAMAN KADIN VE ANNELER OLMASI DİLEĞİ İLE DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN.


PELİN TEKİN – EV HANIMI

KADIN ÖZGÜRLÜK DEMEK, KADIN ANNE, KADIN HAYAT DEMEK. KADINLAR GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN.


SERMİN YILMAZ - AŞÇI

KADIN OLMAK, ANNE OLMAK GÜZEL, YAPTIKLARININ BEĞENİLMESİ GÜZEL. ŞU ANDA KREŞTE AŞÇI OLARAK ÇALIŞIYORUM VE ÇOCUKLARIMIN BENİM YAPTIĞIM YEMEKLERİ İŞTAHLA  YEMESİNDEN ÇOK MUTLU OLUYORUM. BÜTÜN KADINLARIMIZIN KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLUYORUM.


ŞÜKRİYE AKTAŞ – ANAOKULU ÖĞRETMENİ

BİR ÇOCUĞUN ANNESİ DEĞİL, BİRÇOK ÇOCUĞUN ANNESİ OLMAK, ONLARIN SORUMLULUĞUNU ALMAK, BİRŞEYLER ÖĞRENDİKLERİNİ, GELİŞİMLERİNİ, GÖRMEK, HAYATLARINDA İZ BIRAKABİLMEK ÇOK GÜZEL. BU SEBEPLE İYİ Kİ ÖĞRETMENİM VE İYİ Kİ KADINIM ONLARA EN YAKIN OLABİLDİĞİM İÇİN. KADINLAR GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN.


ŞERİFE ÇETİN – SEKRETER

BİR KADIN OLARAK EN GÜZELİ ANNE OLABİLMEK. ONU KUCAĞINA ALDIĞINDA MİNİCİK ATAN KALBİNİ HİSSEDEBİLMEK. KENDİNDEN BİR PARÇAYA EMEK VEREREREK KARŞILIĞNI ALABİLMEK KADIN OLARAK YAŞANACAK EN GÜZEL DUYGU. TÜM KADINLARIN BU GÜZEL GÜNÜNÜ KUTLUYORUM.


HATİCE YALÇINKAYA – SEKRETER

BEN KADINIM, KADIN OLDUĞUM İÇİN MİRASTAN BİLE HAK ALAMADIĞIMI DÜŞÜNENLERE KARŞI HAKKINI MAHKEMELERDE ARAYAN BİR KADIN ÜSTELİK AMA HERŞEYDEN ÖNCE 3 GÜZEL PRENSESİN ANNESİYİM. ÇALIŞAN BİR KADIN OLARAK BÜTÜN KADINLARININ BU GÜZEL GÜNÜNÜ KUTLAR, TERTEMİZ BİR DÜNYA OLMASINI DİLERİM.


NEZAKET GENÇOĞLU 
ANNEANNE, BABAANNE, BÜYÜK ANNEANNE, NİNE, HERŞEY

-          *ANNEANNE KAÇ ÇOCUK BÜYÜTTÜN?
-                - SAYISINI HATIRLAMIYORUM Kİ, ÇOK FAZLA
-          
              *ANNEANNE KAÇ İŞ YERİNDE ÇALIŞTIN?
-               -  SAYISINI HATIRLAMIYORUM AMA ÇOK ÇALIŞTIM, HEP ÇALIŞTIM BEN. BİZ MALATYADAYKEN, BİZİM ZAMANIMIZDA KADINLARIN ÇALIŞMASINI AYIPLARLARDI. HELE DE BENİM DEDEM TANINAN İNSANDI, BİZİM ÇALIŞMAMIZ İMKANSIZDI. NE ZAMAN İZMİR’E TAŞINDIK O ZAMAN İŞE BAŞLADIM. HEM ÇALIŞTIM, HEM EVİME BAKTIM. HİÇ PİŞMAN DEĞİLİM. ELİM AYAĞIM TUTSA ŞİMDİ DE ÇALIŞIRIM AMA YAŞ OLDU 85.

-          ANNEANNE SİZİN ZAMANINIZDA KADINLAR NASILDI?
-              -   BİZİM ZAMANIMIZDA KADINLAR, EVDE, TARLADA, BAHÇEDE, DAMDA ( PEKMEZ YAPIP, ÜZÜM KURUTMAK İÇİN) HEP ÇALIŞIRDI. ŞİMDİKİ GİBİ BİR İŞ YERİNDE DEĞİL AMA HİÇ BOŞ DURAN BİR KADIN OLMAZDI. BİZİM ZAMANIMIZDA BİZLER BABAMIZIN, KOCAMIZIN YANINDA SAKIZ ÇİĞNEMEZDİK MESELA. BABAMIN OLDUĞU ODADA UZANAMAZDIK.
-        
           KADINLAR GÜNÜ İÇİN NE SÖYLEYEBİLİRSİN PEKİ?
-               -  ŞİDDETTEN UZAK YAŞASINLAR, ÇALIŞSINLAR HEP ÇALIŞSINLAR, KENDİLERİNİ HİÇBİR ZAMAN EZDİRMESİNLER. BİZLER ATATÜRK KADINLARIYIZ ÇÜNKÜ. BİZE BÖYLE ÖĞRETİLDİ. ÇOK KÜÇÜKTÜM BEN ATATÜRK ÖLDÜĞÜ ZAMAN, ÇOK ÜZÜLMÜŞTÜM. KEŞKE YAŞASAYDI DA GÖRSEYDİM, TANISAYDIM. KADINLAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN.

KADINLAR GÜNÜ KADINLAR GÜNÜ Reviewed by Bir Anne Bir Kadın on Mart 08, 2017 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Öne Çıkan Yayın

ATATÜRK OLMAK

ATATÜRKOLMAK Başlık Atatürk Olmak ama kitabın özü Atatürk gibi muhteşem bir insan olmak, doğru yolda ilerlemek önem...

Bir Anne Bir Kadın

Image Link [https://www.facebook.com/birannebirkadin.blogspot.com.tr/photos/a.1750698125252871.1073741826.1750697121919638/1750698131919537/?type=1&theater] Author Name [Bir Anne Bir Kadın] Author Description [Çocuklarınızın zeki olmasını istiyorsanız, onlara masal anlatın.Daha da zeki olmasını istiyorsanız, daha çok masal anlatın. "ALBERT EINSTEIN"] Twitter Username [Sora Templates] Facebook Username Sora Templates] GPlus Username [104219125408123734587] Pinterest Username [Sora Templates] Instagram Username [Sora Templates]