PEDOFİLİ SUÇTUR, SESSİZ KALMA! UNUTMA! UNUTTURMA!

            

Çığlık çığlığa yazmak istiyorum. 2 gündür içim parça parça. Sebebi 38 günlük bir çocuğun tecavüzden ölmesi haberidir. 38 günlük 4 kg bir bebek, 15 yaşında bir anne ve 2 genç uyuşturucu kullanan adam. Bebeğin vücudundaki ısırık izlerine mi yanayım, hastanedeyken hayata döndürülmesi için yapılan kalp masajlarında ciğerlerinden süt çıkmasına mı yanayım. Her bir zerresi süt kokan yavrudan haz alan, tatmin olan insanlığa lanet olsun. Yapana kullanacak bir hitap sözü bulamadım. Bu tip haberler sık sık karşımıza çıkıyor. Her seferinde kahrolup sonra unutuyoruz. Ateş her zaman düştüğü yeri yakıyor ne yazık ki. Nefretle dolu olmak bile yetmez. Bizim halk olarak gözlerimiz kör, dillerimiz lal olmuş. Biz çoktan vurulmuşuz en derin yerimizden…

Bir ülkenin geleceği çocuklardır. Çocukların 0-6 yaş arasında yaşadığı, gördüğü her şey onun karakterini oluşturacaktır. 40 yaşında suç işlemiş bir insanın, çocukluğuna inmek gerekir. Bu sebeple bas bas bağırıyor uzmanlar, çocukluk dönemi önemi, oyunlar, ebeveyn ilgisi diye. Biz eskiden böyle mi yetiştirirdik çocukları, salardık sokaklarda oynarlardı rahat rahat, istedikleri gibi televizyon seyrederlerdi, siz çok sıkıyorsunuz çocukları diyen insanlardan da uzak duruyorum artık ben. Sokaklara salıverilen, arkası kontrol edilmeyen çocuklar, ilgisiz çocuklar büyüdü ve çocuklarımıza karşı iç çeken bir canavar oldular. Ben de çocukken sokaklarda oyun oynayarak, bisiklete binerek, erkeklerle futbol maçı oynayarak büyüdüm ama hep annemin gözleri üstümüzde oynadık. Kiminle oynadığımızı bilirdi hep, yanımızda yabancı birini görse hemen sorgulardı, araştırırdı. Bizim eve giriş saatimiz akşam ezanıydı. Sonrasında ebeveynsiz dışarıda olma şansımız yoktu. Eskiden televizyonlarda cinsellik, aşk hatta yasak aşk bu kadar ortalıkta, açık seçik değildi. Şimdi durum çok farklı. Biz özgürlüğün de tadını kaçırdık, dizilerdeki, filmlerdeki ahlak seviyesinin de tadını kaçırdık. Okuyan, araştıran değil, bize verileni izleyen bir toplum olduk. Sokaklar suçlu dolu. Şimdi sokağa çocuğu çıkarıp, kapıdan içeri girmek mümkün mü?

Pedofili diye bir suç son zamanların en ağır rahatsızlığı olarak gündemde. Bir ülkenin geleceğini bu şekilde bitiriyorlar. Sürekli konuşulması gereken konu budur. Ne demek olduğunu bilmeme rağmen biraz araştırmak istedim. Okurken midem kaldırmadı, korkularım büyüdü.

Pedofili yoğun olarak erkeklerde ama nadiren de olsa bayanlar da görülebilir. Pedofilinin çeşitleri var;  sadece çocuklara ilgisi olanlar, hem çocuklara hem erişkinlere ilgisi olanlar, sadece bebeklere ilgisi olanlar. Pedofilik bireyler, duygusal, görsel ve cinsel istismar olarak yaklaşırlar. Hepsi de çocuklarımızda ağır travmalar yaratır ve en kötüsü de bu bireylerin bu hale gelmelerinin bir sebebi de küçükken aynı durumla karşılaşmış olmalarıdır. Pedofilinin bir çok sebebi var hepsi de yaşanan ağır travmalardır.

Araştırmalar pedofilik bireylerin çocuklarımıza yakın olmak için hep en yakınlarında bulunabileceği meslekleri seçtiklerini gösteriyor. Biraz araştırırsak haberlerden de anlayabilirsiniz.

Çocuğunuzu korumak için neler yapılabileceğinin başlıkları basit.
·        Küçük yaşta cinsel eğitimi verin, ertelemeyin, özel bölgelerine kimlerin dokunabileceğini anlatın. İstemediği birinin dokunması halinde bağırarak kaçması gerektiğini söyleyin. Kaçamadıysa da ebeveyn ile ilk karşılaşmada yaşadıklarını anlatabilmesi için güven verin.  

Ben oğluma aşağıdaki görseli internetten buldum ve onun diliyle, korkutmadan anlattım. Etkisini hemen gördüm. Tuvalette ben ve babası haricinde kimseye dokundurmuyor, kendim silerim, sen dokunamazsın diye tepki veriyor.


·        Sevmediği insanlara karşı zorlamayın çocuğunuzu. Sevmiyorsa vardır bir sebebi. Bu durumlarda da toplumdan tepki alabiliyorsunuz. Umursamayın, bırakın çocuğunuz özgür iradesini kullansın. Biz yakın zamanda yaşadık. Kalabalık bir ortamda Göktuğ kendisini sevmek isteyen birinin elini ittirdi. Şahıs ısrarla ben seni çok sevdim ama gel bir kerecik öpeyim diye zorladı. Hiçbir tepki vermeden izledim. Sonra Göktuğ ben seni sevmedim diye tekrar yanıt verince, şahıs da gülerek bana döndü “ yabani olmuş bu ama” dedi. Benim çocuğum yabani efendim. Sevmiyorsa kimse zorla sevdiremez, seviyorsa ve istiyorsa kendi yaklaşır, ben zorlayamam kimse kusura bakmasın.

·        Çocuklarınızın yakınındaki kişileri mutlaka gözlemleyin.

·        Çocuklarınızın davranışlarını kontrol altında tutun. Size garip gelen davranışının altında mutlaka bir fenalık arayın.

·        Dünyadaki en aptal insanın bile kullanabileceği akıllı telefonlarınızı, tabletlerinizi çocuğunuzun eline verip, kullanabilmesiyle gururlanmayın. Veriyorsanız hangi sitelerde geziyor kontrol edin.

·        Çocuklarınızla bol sohbet edin. Sizinle konuşmaya çekinmesin hiçbir zaman.

·        Kızlarınızı erken evlendirmeyin. Siz evde de terbiye edebilirsiniz çocuklarınızı. Sizin büyütemediğiniz kızınızı, kocası hiç büyütemez. Van'da yaşanan pedofili olayında anne 15 yaşında bebek 38 günlüktü. Unutmayın! Unutturmayın !

Araştırmaktan, okumaktan çekinmeyin. Haberlerde izleyip üzülüp, haber bittikten sonra üstünü kapatmayın konunun. İnsanız her an başımıza ne gelir bilemiyoruz.

Dünyayı verelim çocuklara hiç değilse bir günlüğüne
Allı pullu bir balon gibi verelim oynasınlar
Oynasınlar türküler söyleyerek yıldızların arasında
Dünyayı çocuklara verelim
Kocaman bir elma gibi verelim sıcacık bir ekmek somunu gibi
Hiç değilse bir günlüğüne doysunlar
Dünyayı çocuklara verelim
Bir günlük de olsa öğrensin dünya arkadaşlığı
Çocuklar dünyayı alacak elimizden
Ölümsüz ağaçlar dikecekler


NAZIM HİKMET
PEDOFİLİ SUÇTUR, SESSİZ KALMA! UNUTMA! UNUTTURMA! PEDOFİLİ SUÇTUR, SESSİZ KALMA! UNUTMA! UNUTTURMA! Reviewed by Bir Anne Bir Kadın on Şubat 01, 2017 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Öne Çıkan Yayın

ATATÜRK OLMAK

ATATÜRKOLMAK Başlık Atatürk Olmak ama kitabın özü Atatürk gibi muhteşem bir insan olmak, doğru yolda ilerlemek önem...

Bir Anne Bir Kadın

Image Link [https://www.facebook.com/birannebirkadin.blogspot.com.tr/photos/a.1750698125252871.1073741826.1750697121919638/1750698131919537/?type=1&theater] Author Name [Bir Anne Bir Kadın] Author Description [Çocuklarınızın zeki olmasını istiyorsanız, onlara masal anlatın.Daha da zeki olmasını istiyorsanız, daha çok masal anlatın. "ALBERT EINSTEIN"] Twitter Username [Sora Templates] Facebook Username Sora Templates] GPlus Username [104219125408123734587] Pinterest Username [Sora Templates] Instagram Username [Sora Templates]