EVE LANGIRT ALDIK :)


Oyuncu anne Şermin Çarkacı önerisi olduğunu belirterek başlayalım. Kendisini yakından takip ederim ve şiddetle tavsiye ederim hem sosyal medya hesaplarından takip etmenizi hem kitaplarını okumanızı.
Boş küçük bir kolinin etrafını kapladım, etrafına internetten çıktı alıp futbolcu çocuk figürleri ve kale görseli yapıştırdım. 4 tane büyük pipet, 6 mandal ve 1 pinpon topuyla oyunumuzu hazırladık. Siz fırsatınız varsa daha büyüğünü, daha kullanışlısını yapabilirsiniz. Biz 1 akşam oynadık ondan sonra Göktuğ uçak garajı yaptı koliyi.
1 haftadır evin içinde her şekile girdi koli. Bir süre sonra futbolcu figürlerini de çıkardı. İstediği gibi oynuyor mu oynuyor, benim için en önemlisi bu.  Oyuncakların yanında evi dağıtmak için sürekli yeni bir materyal ekliyoruz. Geçen hafta bir yakınım hafta sonu evine gelen misafirinden duyduğu bir durumu anlatırken çok üzüldüm. Anne ve oğlunun anaokulu öğretmeni aynı ortamdalar. Anne öğretmene serzenişte bulunuyor; okulda yaptığı etkinlikleri eve getirip evi dağıtıyor diye ve konuşmasının sonunda getirdiği bütün materyalleri çöpe attığını bunun yüzünden de oğlunun çok ağladığını ve nasıl bunun önüne geçmesi gerektiği konusunda akıl istiyor, yardım istiyor öğretmenden. Öğretmenin bu durumu takdir etmesini kimse beklemez. Tabii ki veliye kızmış, yaptığı etkinliklere saygı duyulması gerektiğini anlatmış.

Siz evde ilk defa denediğiniz bir yemeği yapıyorsunuz, emek harcıyorsunuz, bittiği zaman mutlu oluyorsunuz ve eşiniz akşam eve gelince yemeği yemeden çöpe atıyor. Durum böyleyken bile arada büyük fark var; çocuk kalbin kırılması ile sizin kalbinizin kırılması kesinlikle aynı değil. Ev toplanıyor, hatta çocuk ile doğru iletişim halinde olunduğu zaman, oyuncaklarını çocuk bile toplayabiliyor. Çöpe attığınız emekler, heyecanlar yüzünden o çocuğun özgüvenini, heyecanını, hevesini tekrar nasıl getirebilirsiniz onu derin derin düşünmek gerekir. Yaptığı yeni bir işte nasıl olsa annem çöpe atacak diye özenmeyecek belki de hiç yapmak istemeyecek. Sizin eviniz tertemiz olsa da kimse hiçbir zaman takdir etmeyecek sizi.

Dağınık ev, içinde yaşayan mutlu çocukların olduğunun kanıtıdır.


EVE LANGIRT ALDIK :) EVE LANGIRT ALDIK :) Reviewed by Bir Anne Bir Kadın on Şubat 21, 2017 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Öne Çıkan Yayın

ATATÜRK OLMAK

ATATÜRKOLMAK Başlık Atatürk Olmak ama kitabın özü Atatürk gibi muhteşem bir insan olmak, doğru yolda ilerlemek önem...

Bir Anne Bir Kadın

Image Link [https://www.facebook.com/birannebirkadin.blogspot.com.tr/photos/a.1750698125252871.1073741826.1750697121919638/1750698131919537/?type=1&theater] Author Name [Bir Anne Bir Kadın] Author Description [Çocuklarınızın zeki olmasını istiyorsanız, onlara masal anlatın.Daha da zeki olmasını istiyorsanız, daha çok masal anlatın. "ALBERT EINSTEIN"] Twitter Username [Sora Templates] Facebook Username Sora Templates] GPlus Username [104219125408123734587] Pinterest Username [Sora Templates] Instagram Username [Sora Templates]