SLIME ÇILGINLIĞI

SLIME ÇILGINLIĞI

Modern çağın bize getirdikleri arasında oyun modası da var. Son zamanlarda çok sık adını duyduğumuz slime çılgınlığından Göktuğ ile eksik kalmak istemedik. Evde yapmayı bir kere denedik, çok sıvı oldu simini fazla koymuşuz derken elimize yüzümüze bulaştırdıkJ

Hafta içi  kreş ve iş olduğu için akşam yemeğinden uyku saatine kadar olan oyun ve etkinlik süremiz çok az. Biz de bu sefer tembellik yaptık ve hazır yapılmış slime satın aldık.

Bunu her zaman yapmayı düşünmüyorum tabi ki. Slime nasıl bir kıvamda ona bakalım dedik.

Slime sulu oyun hamuru, şekil de almıyor. Hal böyle olunca Göktuğ başta garipsedi ama sonra çok eğlendi. Avcumuzun içine alıp dans ettirdik kendimizce hamuru. Şekle sokmak isteyip olmayınca daha çok eğlendik.


Slime ile ilgili biraz araştırma yapmak istedim ve son moda bu oyunun aslında keşif tarihi 1920 yılı. Nobel ödüllü Hermann Staudinger sentetik polimerler üzerinde yıllarca kimyasal çalışmalar yapar ve yarı akışkan maddelerden sonra slime elde edilir. Slime, diş macunları derken Amerikalı bir oyuncak şirketi slime ile oyun oynanabileceği üzerinde tasarılar yapar ve piyasaya farklı şekillerde sunar. Yeni bir oyun değil ama sanırım bu kadar geç moda olmasının tek sebebi; son yıllarda çocuk eğitimi, gelişimi konusunda çok derin araştırmaların yapılması ve eskisinden daha çok dikkat edilmesi.

Hani, o şimdiki çocuklar diye başlanılan cümleler var ya aslında daha zeki daha iyi yetiştirilebilir bir nesil olabileceğini işaret eder.
O zaman deneyin siz de bütün çocuklar slime ile eğlensin, küçük kasları gelişsin, merak etsin, en azından televizyon izleyeceğine etkinlik yapsın yavru.


Kalın sağlıcakla.

SLIME ÇILGINLIĞI SLIME ÇILGINLIĞI Reviewed by Bir Anne Bir Kadın on Ocak 19, 2017 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Öne Çıkan Yayın

ATATÜRK OLMAK

ATATÜRKOLMAK Başlık Atatürk Olmak ama kitabın özü Atatürk gibi muhteşem bir insan olmak, doğru yolda ilerlemek önem...

Bir Anne Bir Kadın

Image Link [https://www.facebook.com/birannebirkadin.blogspot.com.tr/photos/a.1750698125252871.1073741826.1750697121919638/1750698131919537/?type=1&theater] Author Name [Bir Anne Bir Kadın] Author Description [Çocuklarınızın zeki olmasını istiyorsanız, onlara masal anlatın.Daha da zeki olmasını istiyorsanız, daha çok masal anlatın. "ALBERT EINSTEIN"] Twitter Username [Sora Templates] Facebook Username Sora Templates] GPlus Username [104219125408123734587] Pinterest Username [Sora Templates] Instagram Username [Sora Templates]