KÖTÜYÜ GÖRMEK İÇİN DENEDİK

KÖTÜYÜ GÖRMEK İÇİN DENEDİK

Hemen her bakkalda, markette satılan renkli şekerleri biliyorsunuz. Biz de hiç almak istemesek te ne yazık ki bazen öyle bir masumu oynuyor ki Göktuğ Bey alıyoruz. Şimdi herkes kendinden pay biçip “ ayy ben hiç almadım, evde kendi yaptıklarımı yedirdim” falan diyebilir. Biz istemeye istemeye, üzüle üzüle bazen paşa paşa alıyoruz. Elbette bir kere alıp ve ona neden almak istemediğimizi göstermek istiyoruz.

İstediği herhangi bir şeyi alamadığımızda Göktuğ’a hep dürüst davrandık. Çocuklar yalanı, kandırılmayı kaldıramaz. Küçükken kandırdığınız bir çok durum, büyüyünce karşınıza farklı boyutlarda gelebilir. Neyse bu konuyu uzmanına bırakalım, çok yorum yapmayalım efendim.

Yine bir market gününde Göktuğ pembe renkli bir şeker istemiş, biz almışız, eve gelince de ben poşetten çıkarıp kaldırmışım ve Göktuğ’un da aklına gelmemiş belli ki. Bir gün mutfağı kurcalarken buldu şekeri. Kim bilir ne kadar süredir bekliyordu hatırlamıyoruz. Israrla yemek istedi. Şekerin tadına Göktuğ’dan önce bakmış ev ahalisinden biri. Açıldığı için de zaten sert olan şeker, bayatlıktan biraz daha sertleşmiş, taştan farkı yoktu. Biz de hazır zamanı gelmişken bu şekerin kendisine faydalı olmadığını anlatmanın yolunu bulmuştuk. 


              Şekerleri, bir tabağa yuvarlak şekilde dizdik, üstüne biraz ılık su döktük. Göktuğ’u da başına oturttuk. Dedik “ Bak !! Senin renkli şekerlere ne oluyor.” 


Sadece gıda boyalarının akacağını düşünürken şekerler bir bir küçüldü. Şaşırdı, bizimle dalga geçti, güldü “ Aaa anne çok komik”  dedi. Sonra yemesi için uzattık, yemedi. Bir daha da hiç talebi olmadı bu şekerleri almak için. 


KÖTÜYÜ GÖRMEK İÇİN DENEDİK KÖTÜYÜ GÖRMEK İÇİN DENEDİK Reviewed by Bir Anne Bir Kadın on Ocak 20, 2017 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Öne Çıkan Yayın

ATATÜRK OLMAK

ATATÜRKOLMAK Başlık Atatürk Olmak ama kitabın özü Atatürk gibi muhteşem bir insan olmak, doğru yolda ilerlemek önem...

Bir Anne Bir Kadın

Image Link [https://www.facebook.com/birannebirkadin.blogspot.com.tr/photos/a.1750698125252871.1073741826.1750697121919638/1750698131919537/?type=1&theater] Author Name [Bir Anne Bir Kadın] Author Description [Çocuklarınızın zeki olmasını istiyorsanız, onlara masal anlatın.Daha da zeki olmasını istiyorsanız, daha çok masal anlatın. "ALBERT EINSTEIN"] Twitter Username [Sora Templates] Facebook Username Sora Templates] GPlus Username [104219125408123734587] Pinterest Username [Sora Templates] Instagram Username [Sora Templates]